Co je Koňská opera?

seznamte se s námi

Láká vás jízda na koni?
Máte rádi koně a vše co k tomu patří?
Chtěli byste se na koni naučit jezdit či se v tom zdokonalit, ale nemáte odvahu nebo příležitost?
Máte malé děti a hledáte akci, která by nabízela program pro celou rodinu?
Tábor u koní je přesně to, co hledáte?

Jestliže jste alespoň na jednu otázku odpověděli: „ANO!“, „JASNĚ!“ nebo „TAK URČITĚ!“, čtěte prosím dále.

Jízda na koni opravdu pro každého!

jízda na koniKoňská opera je unikátní projekt, v rámci kterého se uskutečňují několikrát v průběhu roku intenzivní setkání lidí a koní. Naším specifikem je maximální ohled ke schopnostem a potřebám každého účastníka. Snažíme se vždy podle skupiny účastníků připravit takový program výuky i jízdy na koni (a to v sedle i mimo něj), který respektuje její složení a možnosti jednotlivých účastníků. Letos se uskuteční již čtrnáctý ročník tohoto projektu. Projekt získal podporu v programu MiNiGRANTY VEOLIA a příspěvek z Nadace ESET.

Koňská opera je určena dětem, mládeži i dospělým, překážkou není ani smyslové či pohybové postižení. Důležitá je samozřejmě podmínka schopnosti jízdy na koni a to alespoň na tzv. voltižním pásu s madly. Kromě dětí, které se budou účastnit jezdeckého programu, může mít s sebou dospělý účastník mladší dítě či děti, které se programu neúčastní nebo se chtějí svézt jenom občas a na chviličku.

Proč je Koňská opera jedinečná?

Jízda na koni je dostupná na mnoha farmách či stájích. Málokde se vám ale, obzvlášť pokud jste úplný začátečník, budou plně věnovat a naučí vás s koníkem správně komunikovat a bezpečně ho ovládat. Respektive, pokud chcete opravdu kvalitní výcvik a individuální přístup, musíte sáhnout hluboko do kapsy. A pokud máte navíc nějaká zdravotní omezení, pak snad kromě, sice prospěšné, ale relativně pasivní, hipoterapie, můžete na ježdění na koni (a na samostatné ovládání už vůbec) rovnou zapomenout.

Rozhodli jsme se to změnit. Koňská opera nabízí možnost naučit se s koníkem komunikovat a bezpečně a správně ho ovládat dětem i dospělým, začátečníkům i pokročilým, zdravým i hendikepovaným. Uvidíte, že jízda na koni je u nás skutečně pro každého.

Míra ovládání je samozřejmě pro každého jiná. Někdo se může naučit ovládat koně zcela samostatně v kroku, klusu i cvalu. Jiný to zvládne třeba jen v kroku a pouze částečně pod přímým dohledem průvodce. Avšak každý, i hendikepovaný jezdec či malé dítě, tu možnost „samostatného“ ovládání má, a my se ji snažíme našim účastníkům dopřát. Můžeme si to dovolit i proto, že koně, které máme k dispozici, jsou svou trenérkou Míšou učeni spolehlivě reagovat nejen na pobídky holeněmi, ale i na hlasové pobídky a pobídky rukama (otěže, případně bičík).

 


» Další informace o jednotlivých akcích Koňské opery.
» Jak u nás jízdy na koních probíhají?