Naše opery

akce pod hlavičkou Koňské opery

jízdy na koníchPod hlavičkou Koňské opery probíhají během roku krátká i delší setkání zaměřená na výuku a jízdy na koních. Na koních však nebudeme jenom jezdit, naučíme se něco z péče o ně, jak je připravit na jízdu i ošetřit po práci, jak koně správně vodit a vůbec s ním správně komunikovat. Také si budeme o nich, a o všem co s nimi souvisí, hodně povídat a určitě nám zbude čas i na spoustu koňských her a soutěží.

Do letních prázdnin zrealizujeme celkem 5 kratších miniOper, které budou zaměřené na různé věkové kategorie. Budeme využívat státních svátků, abychom vám mohli nabídnout prodloužené víkendy a tedy více času, který můžeme strávit u koní.

Během léta nás pak čeká 2x klasická prázdninová Koňská opera a také dva turnusy úspěšné Dětské opery. Na podzim pak zrealizujeme ještě další 3 miniOpery a tradičně vyrazíme na putovní výlet na koních s přespáním. A pokud to okolnosti dovolí, vezmeme sebou i povoz, na kterém se vystřídáme. Program všech akcí je podobný. Ať už si tedy vyberete operu nebo miniOperu, nebudete takřka o nic ochuzeni.

Můžete se zúčastnit jen jedné vybrané akce nebo několika po sobě a navazovat při nich na předchozí zkušenosti a posouvat se v získávání jezdeckých dovedností zase o kousek výše. Podrobnější informace o jednotlivých operách a jejich termínech získáte po kliknutí na následující odkazy:

» Koňská miniOpera

Krátké akce během celého roku konané mimo letní sezónu. Jde o víkendovky nebo „prodloužené“ víkendovky zaměřené na výuku a jízdy na koních. Součástí miniOper je i putovní výlet na koních.

» Dětská Koňská Opera

Týdenní sportovní tábory zaměřené na výuku jízdy na koni určené dětem ve věku od 6 do 15 let.

» Prázdninová Koňská opera

Prázdninové intenzivní pobyty. Týdenní akce zaměřené na výuku a jízdu na koni a také vše ostatní kolem koní.

Všechny pořádané akce jsou zaměřené na výuku a jízdy na koních a koně samotné a jsou otevřené všem zájemcům bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti či znalosti. Nezáleží tedy, zda máte nějaké zkušenosti s jízdou na koni nebo s prací okolo koní. Rádi vás uvidíme, i pokud jste zatím viděli koně jen na obrázku. Koňská opera je zajímavá pro jezdce i nejezdce. Je unikátní v přístupu ke koním i k jezdcům a je také otevřena i lidem se smyslovým či pohybovým postižením. Více informací o účastnické skupině najdete na této stránce.

 


» Fotogalerie z našich oper
» Historie projektu
» Jak u nás probíhají jízdy na koních?