Koňská miniOpera

Pojeďte s námi na víkend!

Koňská miniOpera navazuje na úspěšný prázdninový projekt Koňská opera. Vznikla vlastně na přání našich účastníků, kteří už nechtějí čekat na další akci až do prázdnin. MiniOpera tedy nabízí obdobný program (výuku a jízdy na koních) jako prázdninová akce, jen je o něco kratší.

Pokud nemáte odvahu nebo peníze na celý prázdninový týden u koní, je Koňská miniOpera výbornou možností, jak si koně „zkusit“. Je to takový odrazový můstek pro pozdější zdokonalování se. Každý začátek je těžký a každá hodina v sedle je znát, ale ta únava je velmi příjemná.

A co vás na miniOpeře vlastně čeká?

Především výuka a jízdy na koních, při kterých se budeme učit koně (pokud možno samostatně) ovládat. Ti z vás, kteří již mají nějaké zkušenosti, budou mít možnost se opět o něco zlepšit a naučit se nové dovednosti. Podrobnosti o jízdách naleznete tady.

A budeme si při vhodných příležitostech o koních povídat, seznámíme se s pomůckami, které při jízdě na koni používáme a také si prakticky vyzkoušíme další činnosti, které s chovem koní souvisejí.

Kromě hlavního „koňského“ programu vás tradičně čeká také program „odpočinkový a relaxační“. Čas mezi aktivitami na koních můžete věnovat také vlastním aktivitám a seznámit se s možnostmi, které město Vlašim a jeho okolí poskytuje.

Během jedné jarní akce se již tradičně zúčastníme Májových slavností ve Vlašimi. Kromě jiných radovánek a atrakcí je totiž nedílnou součástí slavností parkurový závod, kterého se zúčastní naše jezdecká instruktorka Míša. A stojí to za to, skáčou se opravdu vysoké překážky od 90 cm. Na loňskou jízdu se můžete podívat na našem kanálu Youtube.

Na podzim pak opět zařadíme výlet s přespáním, abychom si vyzkoušeli opravdové putování v koňském sedle.

Podrobnosti k jednotlivým miniOperám

13. – 17. 4. 2017 (čtvrtek odpoledne až pondělí dopoledne)

První jarní akce, kterou slavnostně zahájíme letošní jezdeckou sezónu. Prodloužený víkend u koní ve znamení jara a velikonočních svátků.

Kapacita akce je 18 účastníků a ubytovaní protentokrát budeme ve Spolkovém domě se sympaticky velkou uzavřenou zahradou, kde si děti vždy skvěle zařádí a dospěláci příjemně odpočinou.

Velikonoční miniOpera je mimořádně vhodná pro rodiny s dětmi, ale samozřejmě mohou jet také jednotlivci či páry bez dětí, účastníci zdraví i s hendikepem.

Na cenu se mrkněte sem.

28.4. – 1.5. 2017 (pátek odpoledne až pondělí dopoledne)

Prodloužený jarní víkend u koní pro 18 účastníků plný vyjížděk do jarní přírody, kdy také společně vyrazíme na vyhlášené vlašimské Májové slavnosti. Tady, kromě jiného, budeme fandit naší instruktorce Míše a vybranému koníkovi z její stáje v parkurovém závodě.

Májová miniOpera je určena dětem i dospělým, mohou jet také rodiny i jednotlivci, zdraví i s hendikepem.

Budeme si opět užívat ubytování ve Spolkovém domě s krásnou velkou zahradou vybavenou herními prvky pro děti a odpočinkovými zónami pro rodiče.

Cenu Májové miniOpery najdete tady.

5. – 8.5. 2017 (pátek odpoledne až pondělí dopoledne)

Prodloužený víkend u koní určený všem zájemcům. Pátek, sobota, neděle a pondělí naplněné vyjížďkami na koních do přírody. Zkušenější jezdci pak mohou samozřejmě vyzkoušet také práci na jízdárně.

Květnová miniOpera je otevřena 22 zájemcům bez ohledu na jezdecké schopnosti. Ubytovaní tentokrát budeme v nové luxusní ubytovně ČSOP Vlašim. A opět platí, že se mohou zúčastnit také jezdci s pohybovým či smyslovým hendikepem.

Ceny pro účastníky najdete zde.

19.-21.5.2017 (pátek odpoledne až neděle dopoledne)

Speciální akce na objednávku pro skupinu rodin s malými dětmi. Kapacita akce je 18 účastníků (možno navíc děti s vlastní postýlkou). Akce je uzavřená a není určena běžným účastníkům.

Ubytování ve Spolkovém domě.

Cenu Tlupí miniOpery najdete tady.

16. – 18. 6. 2017 (pátek odpoledne až neděle dopoledne)

Klasická víkendová miniOpera, kterou jsme pro velký zájem přidali, byť původně plánovaná nebyla.

Kapacita akce je 18 účastníků a ubytovaní budeme ve 3 pokojích na ubytovně v parazoo ČSOP Vlašim.

Akce je opět vhodná pro začátečníky, pokročilé jezdce i jezdce s hendikepem.

Přihlašování na tuto akci bude spuštěno 15.5.2017 ve 21:00!

Na cenu se mrkněte sem.

15. – 17. 9. 2017 (pátek odpoledne až neděle dopoledne)

Sepciální akce pro rodiče s malými dětmi, ale nejen pro ně, otevřená všem zájemcům.

Kapacita akce je, podle složení, 18 – 20 účastníků (možno navíc děti s vlastní postýlkou). Ubytovaní budeme v nové moderní ubytovně ČSOP Vlašim.

Cenu Tlupí miniOpery najdete tady.

28. 9. – 1. 10. 2017 (čtvrtek odpoledne až neděle dopoledne)

Prodloužený víkend u koní určený všem zájemcům. Čtvrtek až neděle naplněné vyjížďkami na koních do přírody. Zkušenější jezdci pak mohou samozřejmě vyzkoušet také práci na jízdárně.

Zářijová miniOpera je otevřena 22 zájemcům bez ohledu na jezdecké schopnosti.

Ubytovaní budeme v nové luxusní ubytovně ČSOP Vlašim. A opět platí, že se mohou zúčastnit také jezdci s pohybovým či smyslovým hendikepem.

Ceny pro účastníky najdete zde.

21. – 22. 10. 2017 (sobota dopoledne až neděle odpoledne)

Putovní výlet na koních na cca. 20 km vzdálenou farmu Dolejší mlýn, kde přespíme v zařízeném podkroví, a druhý den pojedeme zpět. Tentokrát s námi pojede i vůz tažený koníkem Primem. Čeká nás v sedle dohromady cca. 50 km blanickou krajinou kolem Velkého Blaníku.

Výlet je vhodný pro jezdce, kteří zvládnou koně samostatně ovládat v klusu. Kromě dospělých mohou jet i děti od 12 let. Mladší děti po dohodě. Počet účastníků výletu je omezen na 12.

Cenu výletu najdete zde.

26. – 29. 10. 2017 (pátek odpoledne až neděle odpoledne)

Prodloužená podzimní akce uzavírající sezónu. 4 dny nabité vyjížďkami do krásně barevné podzimní přírody.

Opět nás uvítá nová ubytovna ČSOP Vlašim, kapacita je 22 účastníků.

Na cenu se mrkněte sem.