Koňská miniOpera

Pojeďte s námi na víkend!

Koňská miniOpera navazuje na úspěšný prázdninový projekt Koňská opera. Vznikla vlastně na přání našich účastníků, kteří už nechtějí čekat na další akci až do prázdnin. MiniOpera tedy nabízí obdobný program (výuku a jízdy na koních) jako prázdninová akce, jen je o něco kratší.

Pokud nemáte odvahu nebo peníze na celý prázdninový týden u koní, je Koňská miniOpera výbornou možností, jak si koně „zkusit“. Je to takový odrazový můstek pro pozdější zdokonalování se. Každý začátek je těžký a každá hodina v sedle je znát, ale ta únava je velmi příjemná.

A co vás na miniOpeře vlastně čeká?

Především výuka a jízdy na koních, při kterých se budeme učit koně (pokud možno samostatně) ovládat. Ti z vás, kteří již mají nějaké zkušenosti, budou mít možnost se opět o něco zlepšit a naučit se nové dovednosti. Podrobnosti o jízdách naleznete tady.

A budeme si při vhodných příležitostech o koních povídat, seznámíme se s pomůckami, které při jízdě na koni používáme a také si prakticky vyzkoušíme další činnosti, které s chovem koní souvisejí.

Kromě hlavního „koňského“ programu vás tradičně čeká také program „odpočinkový a relaxační“. Čas mezi aktivitami na koních můžete věnovat také vlastním aktivitám a seznámit se s možnostmi, které město Vlašim a jeho okolí poskytuje.

Podrobnosti k jednotlivým miniOperám

28. 4. – 1. 5. 2018 (sobota dopoledne až neděle dopoledne)

Prodloužený jarní víkend u koní, kterým zahájíme letošní jezdeckou sezónu. Užijeme si celkem pět jezdeckých lekcí buď v podobě vyjížděk do jarní přírody nebo na jízdárně.

Ubytovaní budeme v nové ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm. Akci zakončíme tradičně účastí na vyhlášených vlašimských Májových slavnostech.

Májová miniOpera je určena dětem i dospělým, mohou jet také rodiny i jednotlivci, zdraví i s hendikepem. Maximální kapacita je 22 účastníků.

Cenu Májové miniOpery najdete tady.

5. – 8. 5. 2018 (sobota dopoledne až neděle dopoledne)

Další prodloužený víkend u koní určený všem zájemcům. Čtyři dny naplněné celkem šesti vyjížďkami na koních do přírody. Zkušenější jezdci pak mohou samozřejmě též vyzkoušet práci na jízdárně. A opět platí, že se mohou zúčastnit také jezdci s pohybovým či smyslovým hendikepem.

Ubytovaní tentokrát budeme ve Spolkovém domě s krásnou velkou zahradou vybavenou herními prvky pro děti a odpočinkovými zónami pro rodiče.

Akce se může zúčastnit maximálně 18 účastníků.

Ceny pro účastníky najdete zde.

18. – 20. 5. 2018 (pátek odpoledne až neděle dopoledne)

Speciální akce na objednávku pro skupinu rodin s malými dětmi. Celkem čtyři lekce výuky jízdy na koni. Akce je uzavřená a není určena běžným účastníkům, ale pokud nebude kapacita naplněna, bude účast nabídnuta i ostatním zájemcům.

Ubytovaní je zajištěno v nové ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

Maximální kapacita je 22 účastníků.

Cenu Tlupí miniOpery najdete tady.

22. – 24. 6. 2018 (pátek odpoledne až neděle dopoledne)

Klasická víkendová miniOpera v příjemném období těsně před začátkem prázdnin, během které proběhnou celkem čtyři jezdecké lekce. Akce je opět vhodná pro začátečníky, pokročilé jezdce i jezdce s hendikepem.

Ubytovaní budeme opět v nové ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

Maximální kapacita je 22 účastníků.

Na cenu se mrkněte sem.

14. – 16. 9. (pátek odpoledne – neděle dopoledne)

Klasická víkendová miniOpera na sklonku léta, během které proběhnou celkem čtyři jezdecké lekce. Akce je samozřejmě vhodná pro začátečníky, pokročilé jezdce i jezdce s hendikepem, pro jednotlivce i celé rodiny. Maximální kapacita je 22 účastníků.

Ubytovaní budeme v nové luxusní ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

Na cenu se mrkněte sem.

27. – 30. 9. (čtvrtek večer – neděle dopoledne)

Prodloužený podzimní víkend u koní. Užijeme si celkem pět jezdeckých lekcí buď v podobě vyjížděk do přírody nebo na jízdárně. Ubytovaní budeme v nové luxusní ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

2. Zářijová miniOpera je určena dětem i dospělým, mohou jet také rodiny i jednotlivci, zdraví i s hendikepem. Maximální kapacita je 22 účastníků.

Na cenu se mrkněte sem.

13. – 14. 10. (sobota ráno – neděle odpoledne)

Již tradiční výlet na koních, tentokrát dokonce i s koňským povozem. Opět se vydáme na celodenní putování směrem na farmu Dolejší mlýn. Akce je určena pro děti i dospělé, podmínkou je samostatnost v ovládání koně v terénu.

Maximální kapacita je 14 účastníků. V případě mladších dětí a méně zkušených dospělých je možné „sdílení jednoho koně“ a vystřídání se na něm v polovině cesty.

Na cenu se mrkněte sem.

27. – 30. 10. (sobota dopoledne – úterý dopoledne)

Poslední prodloužený víkend u koní určený všem zájemcům. Tradiční akce na závěr jezdecké sezóny. Čtyři dny naplněné celkem šesti vyjížďkami na koních do krásně zbarvené podzimní přírody. Zkušenější jezdci pak mohou samozřejmě též vyzkoušet práci na jízdárně.

Maximální kapacita je 22 účastníků.

Ubytovaní budeme opět v nové luxusní ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

A opět platí, že se mohou zúčastnit také jezdci s pohybovým či smyslovým hendikepem.

Na cenu se mrkněte sem.