Prázdninová Koňská opera

aneb skoro furt v sedle

Prázdninová opera je určena jednotlivcům i celým rodinám včetně dětí. Je vhodná pro ty, kteří to s ježděním myslí opravdu vážně. Díky celému týdnu je dost času na pilování jezdeckých dovedností. Komu by to bylo málo, může pilovat také kydání hnoje, čištění koní nebo sedlání či uzdění. Prázdninová Koňská opera má dlouhou tradici. Letos pořádáme již 12. ročník.

Pokud by někdo koňům nerozuměl či nerozuměli oni jemu, může koneckonců pilovat i svoje komunikační dovednosti, jelikož hlasová pobídka je pro naše koně velmi důležitá. Se všemi důležitými frázemi jazyka koňského vás však seznámíme.

A co vás na Opeře tedy čeká?

Především jízdy na koních, při kterých se budeme učit koně (pokud možno samostatně) ovládat. Ti z nás, kteří již mají nějaké zkušenosti, budou mít možnost se opět o mnoho zlepšit a naučit se nové dovednosti. Podrobnosti o jízdách naleznete tady.

A budeme si při vhodných příležitostech o koních povídat, seznámíme se s pomůckami, které při jízdě na koni používáme, zkusíme, jak dokážeme s koníkem komunikovat při práci ze země a kromě toho všeho si prakticky vyzkoušíme i další činnosti, které s chovem koní souvisejí. A jako třešničku na dortu pak uspořádáme koňské soutěžní odpoledne, abychom porovnali, co vše jsme se s koníky naučili.

Kromě hlavního „koňského“ programu nás tradičně čeká také program „odpočinkový a relaxační“. Budeme mít možnost hrát hry společenské i jiné, vyrážet na procházky do zdejšího krásného okolí, trochu sportovat, vykoupat se v báječném venkovním koupališti s tobogánem a dalšími atrakcemi, navštívit vlašimskou paraZOO, uspořádat táborák, podrobněji prozkoumat krásné město Vlašim a mnoho dalšího.

Podrobnosti k jednotlivým Operám

7. – 13. 7. 2019 (neděle dopoledne až sobota odpoledne)

Prázdninový týden u koní určený dětem i dospělým, jednotlivcům i celým rodinám, zdravým i účastníkům s tělesným či smyslovým postižením. Akce zkrátka pro všechny, kteří rádi jezdí na koni nebo si chtějí jízdu na koni teprve vyzkoušet. Absolvujeme celkem deset jezdeckých lekcí v přírodě nebo na jízdárně.

Nejoblíbenější akce roku pro maximálně 22 účastníků.

Ubytování je zajištěno v krásné nové ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

Na cenu se mrkněte sem.

4. – 10. 8. 2019 (neděle dopoledne až sobota odpoledne)

Druhý prázdninový týden u koní určený dětem i dospělým, jednotlivcům i celým rodinám, zdravým i účastníkům s tělesným či smyslovým postižením. Deset jezdeckých lekcí v přírodě nebo na jízdárně.

Druhá šance pro ty, kdo se nevešli do prvního termínu a opět pro maximálně 22 účastníků.

Ubytování je zajištěno v krásné nové ubytovně ČSOP Vlašim s vlastní zahradou a parkovištěm.

Na cenu se mrkněte sem.