O lidech

Kdo připravuje Koňskou operu?

Tak tady je tým Koňské opery, respektive jeho humanoidní část. Jsme úplně normální lidé. Jen někteří z nás jsou normální více, někteří zase méně. Dohromady však tvoříme skvěle fungující stroj, který je nutné jen občas promazat.

K vytvoření Koňské opery nás přirozeně dovedla touha vyzkoušet něco nového. Když jsme si porvé sedli na hřbet koně, ten pohled, tato zvířata a příroda kolem nás, nám učarovaly. Už tehdy jsme si řekli, že z nezávazného setkání uděláme tradici.

PetraPetra Jonášová – šéfová

Osoba, která to má celé na starosti a které se obvykle říká šéf. V civilu je povoláním učitelka „těch nejoblíbenějších“ předmětů (matika, fyzika a chemie), ale i přesto se s ní dá kupodivu vyjít, a jako učitelka se na akcích většinou neprojevuje, pouze v domácnosti. Před každou akcí odvede spoustu práce a během ní se také většinou nezastaví. Pokud se ji podaří udržet v kuchyni, znamená to, že se účastníci královsky najedí. Její osud byl předurčen v okamžiku, kdy jeden nejmenovaný člověk (byl to bratr prvního zástupce) při pohledu na její drobnou obuv prohlásil: „To jsou ale pěkná kopejtka!“. Nutno však dodat, že vedle lodí prvního zástupce o rozumné velikosti 47 vypadá jako kopejtko téměř každá běžná bota.


MartinMartin Jonáš – zástupce šéfové a fotograf

Pokud by šéfovou přejela tramvaj, tak jako první zástupce to všechno odnese. Tato situace však ještě nenastala a tak je otázkou, jak by to dopadlo. Nemá rád prospěchářství jednotlivců, takže si všichni pod jeho dohledem mažou chleba stejnou marmeládou, a komu nechutná, dá si jenom máslo (margarín). Díky jemnému pohybovému hendikepu slouží jako testovací jezdec pro koně, kteří se s nějakým omezením jezdce ještě nesetkali. Do sedla se dostává s ladností Chucka Norrise (po obrně). Příkladně se stará o webové stránky a fotodokumentaci. Na akcích pak zastává funkci dvorního obveselovače, jelikož svým infantilním humorem dokáže bavit davy. Díky této náročné práci nemá čas na nic jiného a tak vše ostatní zůstává bohužel na šéfové.


OldaOlda Houdek – medik

Olda vyměnil (a rád) pouta, zbraně a majáky za fáče, desinfekci a repelenty. Takže je jasné, že posílil řady zdravotnického personálu. Nejmladší syn prvního zástupce, pravda trochu militari zaměřený, mu dal přezdívku Olda polda. Byť je kvalifikací vodní záchranář na volné vodě, hravě si  poradí i s úrazy na pevnině. Místo lovení zločinců prošel díky Koňské opeře rekvalifikací v lovení jiných hovad než těch dvounohých. Eventuelně tedy poslouží kvalitním repelentem, ošetřením, radou, a nezaberou-li medikamenty či šamanská zaříkávání, tak aplikuje kvalifikované chlácholení. Za úraz však považuje pouze zranění typu ztráta končetiny či 2,5 litru krve, takže s prkotinami za ním nechoďte.


LídaLída Houdková – zdravotnice

Nejmladší a také (bohužel) nejkrásnější člen týmu. Pokud by šéfovou a jejího prvního zástupce přejela tramvaj, zůstane to na ní. Tato situace však také ještě nenastala a je velmi pravděpodobné, že ani nenastane. Šéfová a její první zástupce totiž obvykle nepřecházejí stejnou vozovku ve stejném čase a ještě k tomu s tramvajovým pásem uprostřed. Lída je velmi důležitým členem týmu, jelikož je naše zdravotnice. Na rozdíl od šéfa a prvního zástupce je skutečně mladá a pohledná, takže nechat se od ní ošetřit bude jistě velmi příjemné. Přesto (nebo proto) vyhlásila přísný zákaz jakýchkoliv úrazů a bolístek. Každého simulanta okamžitě odhalí a potrestá loupáním brambor v kuchyni, nebo rovnou pošle k Medikovi Oldovi.


MíšaMíša Juklová – jezdecká instruktorka

Pokud by se narodila jako zvíře, byla by určitě koněm. Je však člověkem a tak koně alespoň chová. Má velký cit pro jakákoliv zvířata s výjimkou hmyzu. Neuvidíte ji v botách na podpatku, spíše s vidlemi v ruce. Umí totiž bravurně kydat hnůj a naučí ovládat koně i to největší poleno. Naučila to kupříkladu i prvního zástupce a ten měl k polenu hodně blízko. Je to holka do nepohody, a to doslova. Běžně přespává v maringotce, kde se teplota v zimě, pokud kamna vyhasnou, blíží nule (od spodu). Občas se postará o pozdvižení, když vyrazí na koni nakupovat do Lídlu a svůj dopravní prostředek zaparkuje na parkovišti před prodejnou. Pokud ji pokladní na kase ošidí, nechá na parkovišti pár pěkných koblih (ale marmeládu v nich nehledejte). Vyrostla společně s Koňskou operou a tak dokáže velmi přesně odhadnout specifické potřeby našich účastníků. Těmto potřebám pak přizpůsobuje i výchovu svých koní.


JardaJarda (Džarda) Matoulek – jezdecký instruktor

Jardovým osudem jsou koně. To si uvědomil během svých pracovních povinností, kdy mu jeho kolegové neřekli jinak než: „Ty seš ale kůň!“ Mohlo by se tak zdát, že je nešikovný, ale není to tak docela pravda. Tedy, alespoň co se Koňské opery a koní týká. Je výborný jezdec s naprosto ukázkovým vysedáváním, nad jeho pohyby pánví zaplesá kdejaká slečna (a občas i muž). Navíc často překvapuje svým postřehem a důvtipem. Například, když jen tak mezi řečí pronesete, že by se hodil mop a kbelík, Jarda nelení a za chvilku je s požadovaným zbožím zpátky. Zajímavé je, že při svých cestách za proviantem je vždy ve správný čas na správném místě, a tak ten kbelík s tím mopem ještě pořídí za naprosto úžasnou cenu díky letnímu výprodeji.

Poznámka: Pozor, většina informací na této stránce jsou pěkný koniny!


» Podívejte se na další členy našeho týmu.