Kde to bude?

Podívejte se do mapy, ať nebloudíte.

Všechny akce Koňské opery se konají kousek od malebného městečka Vlašim. Nebudeme ubytovaní přímo u koní, ale kousek od nich.

Během akcí budeme využívat různé ubytovny ve Vlašimi. Podrobnosti o ubytování pro každou akci najdete níže. Většinu akcí strávíme v nové ubytovně ČSOP Vlašim, která se nachází na zahradě Podblanického ekocentra. Tady budeme mít k dispozici 7 pokojů s vlastním sociálním zařízením, kuchyňku i prostornou společenskou místnost. Jen pro červnovou miniOperu budeme ubytovaní ve Spolkovém domě, opět na pokojích s vlastním sociálním zařízením a s možností využívat prostornou zahradu.

Během dětských táborů budeme bydlet v útulném podkroví v přímo v budově Podblanického ekocentra, která patří pod Český svaz ochránců přírody. V paraZOO jsou situovaná zvířata, která po péči veterinářů není možné vrátit do volné přírody. Mají tady třeba vydry a dokonce mluvícího krkavce Boba. Všichni účastníci koňských oper mají vstup do paraZOO zdarma. V podkroví budeme mít k dispozici tři pokoje (dva desetilůžkové a jeden dvoulůžkový), vybavenou kuchyňku, oddělené sociální zařízení (sprchy, wc) a učebnu, kterou budeme využívat jako hernu a společenskou místnost.

Za naší instruktorkou Míšou a její koňskou partou budeme každý den vyrážet do cca 4 km vzdálené stáje, která se nachází v těsné blízkosti Vlašimi, u Blanického mlýna. Přesuny budeme realizovat auty případně pěšky, podle toho, jak budeme moci i jak budeme chtít. Je možné přesouvat se i na kole, takže kdo by chtěl cestovat tímto způsobem, může kolo vzít s sebou.

Vlašim

Hned naproti budovy paraZOO i nové ubytovny je vstup do krásného Vlašimského zámeckého parku s množstvím původních staveb a je zde také dětské hřiště. Park je možné využít k procházkám nebo vyjížďkám na kole. Na náměstí, které je vzdálené asi 300 metrů najdete Rodinou cukrárnu ve Vlašimi. Tady se můžete (díky ůžasným zákuskům) zbořit tak, že celý další týden nebudete chtít o cukru ani slyšet. O pár kroků dál je pak koupaliště s tobogánem a dětským brouzdalištěm. Tedy, i mimo ježdění na koni je ve Vlašimi stále co dělat.

Ubytování Vlašim:

miniOpery:

Nová ubytovna ČSOP
Poděbradova ulice 239
258 01 Vlašim

GPS: 49.7071239N, 14.8986331E

Zobrazit na mapě

Červnová miniOpera:

Spolkový dům
Palackého náměstí 65
258 01 Vlašim

GPS: 49.7089233N, 14.8929817E

Zobrazit na mapě

Dětské tábory:

Podblanické ekocentrum ČSOP
Pláteníkova 264
258 01 Vlašim

GPS: 49.7069775N, 14.8969114E

Zobrazit na mapě

Stáj:

Jezdecká stáj Vlašim

u Blanického mlýna, Vlašim
(Orientujte se případně podle mapy nebo GPS, oficialní adresa toho místa totiž neexistuje.)

GPS: 49.7279967N, 14.9173553E

Zobrazit na mapě