Můžu se zúčastnit?

Je Koňská opera také pro mne?

Hendikepovaný jezdecProjekt je určen všem zájemcům od cca 3 let, lidem se zdravotním či smyslovým postižením i bez něj. Je vhodný pro jednotlivce i pro rodiče s malými či většími dětmi. Nejsou nutné předchozí zkušenosti s jízdou na koni!

Kromě dětí, které se budou účastnit jezdeckého programu, může mít s sebou dospělý účastník mladší dítě či děti, které se programu neúčastní. I tyto děti, až na ty opravdu maličké, si ale na koni, třeba jen na chviličku zajezdit mohou.

Účastníci do 18 let věku se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu rodičů či jiných dospělých rodinných příslušníků!

Protože je potřeba vytvořit dobře spolupracující skupinu, ve které budeme schopni poskytnout si vzájemně potřebnou asistenci, je počet účastníků s hendikepem omezen. Projektu se samozřejmě mohou zúčastnit i vozíčkáři, ale musí být schopni se sami udržet na koni, který bude mít na hřbetě sedlo pro voltiž, tzv. madla. Každý jezdec, který se necítí jistě, bude mít při jízdě pěší průvodce a bude mu poskytnuta potřebná dopomoc.

Omezením, jenž musíme brát v úvahu, je také tělesná hmotnost účastníků. S ohledem na zdraví koní, které budeme mít k dispozici, můžeme přijímat účastníky s hmotností maximálně 100 kg.

Počet účastníků s postižením je závislý na jejich nárocích na asistenci a samozřejmě na celkovém složení skupiny, především pak na počtu malých dětí. Veškerou pomoc si zajišťujeme v rámci účastnické skupiny sami. Zájemci s těžším hendikepem (kteří mají vyšší nároky na asistenci) zvýší svojí šanci na účast, pokud se přihlásí s vlastním asistentem. Asistent je počítán jako běžný účastník a může tedy čerpat jízdy na koních.

Pokud máte i přes uvedené informace pochybnosti o tom, zda se můžete našich akcí zúčastnit, neváhejte nás prosím kontaktovat.