Náš tým

Kdo to pro Vás připravuje?

Tak tady je tým Koňské opery, respektive jeho humanoidní část. Jsme úplně normální lidé. Jen někteří z nás jsou normální více, někteří zase méně. Dohromady však tvoříme skvěle fungující stroj, který je nutné jen občas promazat.

K vytvoření Koňské opery nás přirozeně dovedla touha vyzkoušet něco nového. Když jsme si poprvé sedli na hřbet koně, ten pohled, tato zvířata a příroda kolem nás, nám učarovaly. Už tehdy jsme si řekli, že z nezávazného setkání uděláme tradici.

Petra

Petra

šéfová

Osoba, která to má celé na starosti a které se obvykle říká šéf. V civilu je povoláním učitelka „těch nejoblíbenějších“ předmětů (matika, fyzika), ale i přesto se s ní dá kupodivu vyjít, a jako učitelka se na akcích většinou neprojevuje, pouze prý v domácnosti.

Před každou akcí odvede spoustu práce a během ní se také většinou nezastaví. Potkáte ji na všech našich Operách, kde funguje především jako jezdecký instruktor začínajících jezdců a malých dětí, ale také jako provianťák, účetní, … No, prostě ten, kdo to zkrátka má všechno na starosti. Též vede tým Dětské Koňské opery. Prý těch dětí nemá za celý školní rok ještě dost, tak si je musí užít i během našich táborů o prázdninách.

Martin

Martin

zástupce šéfové, správce stránek a fotograf

Pokud by šéfovou přejela tramvaj, tak jako první zástupce to všechno odnese. Tato situace však ještě nenastala a tak je otázkou, jak by to dopadlo. Nemá rád prospěchářství jednotlivců, takže si všichni pod jeho dohledem mažou chleba stejnou marmeládou, a komu nechutná, dá si jenom máslo (margarín).

Díky jemnému pohybovému hendikepu slouží jako testovací jezdec pro koně, kteří se s nějakým omezením jezdce ještě nesetkali. Do sedla se dostává s ladností Chucka Norrise (po obrně). Příkladně se stará o webové stránky a fotodokumentaci. Na akcích pak zastává funkci dvorního obveselovače, jelikož svým infantilním humorem dokáže bavit davy. Díky této náročné práci nemá čas na nic jiného a tak vše ostatní zůstává bohužel na šéfové.

Míša

Míša

hlavní jezdecký instruktor, certifikovaný instruktor hipoterapie, majitel stáje

Jestliže by se narodila jako zvíře, byla by určitě koněm. Je však člověkem, a tak koně alespoň chová. Má velký cit pro jakákoliv zvířata s výjimkou hmyzu. Neuvidíte ji v botách na podpatku, spíše s vidlemi v ruce nebo za volantem traktoru či jiného stroje. Umí to skvěle s koňmi i s lidmi a naučí ovládat koně i to největší poleno. Naučila to kupříkladu i prvního zástupce a ten měl k polenu hodně blízko.

Je to holka do nepohody, a to doslova. Občas se postará o pozdvižení, když vyrazí na koni nakupovat do Lídlu a svůj dopravní prostředek zaparkuje na parkovišti před prodejnou. Vyrostla společně s Koňskou operou, a tak dokáže velmi přesně odhadnout specifické potřeby našich účastníků. Těmto potřebám pak přizpůsobuje i výchovu svých koní, které chová v Jezdecké stáji Vlašim.

Jarda (Džarda) Matoulek

Jarda (Džarda) Matoulek

jezdecký instruktor

Jardovým osudem jsou koně. To si uvědomil během svých pracovních povinností, kdy mu jeho kolegové neřekli jinak než: „Ty seš ale kůň!“ Mohlo by se tak zdát, že je nešikovný, ale není to tak docela pravda. Tedy, alespoň co se Koňské opery a koní týká.

Je výborný jezdec s naprosto ukázkovým vysedáváním, nad jeho pohyby pánví zaplesá kdejaká slečna (a občas i muž). Rád pracuje především s mírně pokročilými jezdci, kteří milují jeho pohodové a relaxační vyjížďky do okolní přírody. Navíc často překvapuje svým postřehem a důvtipem.

Například, když jen tak mezi řečí pronesete, že by se hodil mop a kbelík, Jarda nelení a za chvilku je s požadovaným zbožím zpátky. Zajímavé je, že je vždy ve správný čas na správném místě, a tak ten kbelík s tím mopem ještě pořídí za naprosto úžasnou cenu díky letnímu výprodeji.

Erik

Erik

jezdecký instruktor

Erik se z naprostého začátečníka až na jezdeckého instruktora vypracoval díky své píli a umíněnosti za jediný rok. V civilu je ajťák a programátor, u nás má na starosti většinou zkušenější jezdce, se kterými se nebojí zkoušet i něco nového.

Jeho nejoblíbenějším prvkem výcviku jsou kruhy na louce, které naši účastníci (i naši koníci) stejnou měrou milují jako nenávidí. Ale Erikův osobitý styl přináší výsledky a jezdci se z jeho vyjížděk vrací nadšení. Pracuje též i s naprostými začátečníky, kde všichni obdivujeme jeho trpělivost při zasvěcování svěřeného jezdce do tajů správného sedu a citlivého ovládání koně.

Anička

Anička

fyzioterapeut a certifikovaný fyzioterapeut hipoterapie, jezdecký instruktor a zdravotník

Anička funguje současně jako jezdecký instruktor a díky svému vzdělání též jako zdravotnice především na našich dětských táborech. Je také nezastupitelným členem týmu na Koňských operách, kde coby fyzioterapeut pracuje především s hendikepovanými jezdci.

Těmto pak při jezdecké lekci jim šité na míru poskytne nejen výuku maximální samostatnosti v ovládání koně, ale i s ním odborně zacvičí v rámci hipoterapie. Skvěle tak skloubí své zdravotnické i jezdecké zkušenosti a hendikepovaným jezdcům výrazně zatraktivní jízdu na koni.

Tomáš

Tomáš

programový vedoucí dětského tábora

Tomáš má na starosti veškerý nekoňský program našich dětských táborů, protože nejen učíme děti jezdit na koních, ale samozřejmě jim také dopřejeme spoustu tradičních i méně tradičních táborových her a radostí, jejichž autorem je právě Tomáš.

Při tvorbě programu využívá své předchozí zkušenosti táborového vedoucího neziskové organizace Kazimírka, ale hlavně svou fantazii. Vyžívá se především ve vymýšlení dramaturgie a kostýmového obsazení nočních bojovek, které naše děti stejnou měrou milují, jako se jich bojí. Je také výborný kytarista a skvělý vypravěč příběhů a historek humorných i strašidelných. Zkrátka skvěle doplňuje náš tým.

Radek

Radek

člen týmu dětského tábora

Radek je pravou rukou Tomáše a podílí se na tvorbě herního programu na našich táborech. Občas se velmi hodí jeho postřehy zkušeného psychologa, kterým je v civilu. Též se výborně hodí jeho zkušenosti coby tatínka dvou puberťáků.

Jeho osobitý humor výborně doplňuje Tomášovy hlášky, a tak máme díky nim na večerních týmových poradách o zábavu postaráno. Též funguje jako velmi spolehlivý a neúnavný vodič koníků pro naše malé a nezkušené jezdce. A když to někdy v našem táborovém týmu vře emocemi, tak Radek zůstává vždy spolehlivě klidný.

Hanka

Hanka

kuchařka a vrchní nákupčí

Hanka má na starosti kuchyni na dětských táborech i všech ostatních akcích Koňské opery. Se skromným rozpočtem a ze základních potravin dokáže vykouzlit skvělá jídla přesně pro naše potřeby. Poradí si i s různými dietami některých našich účastníků. A potkáte ji nejen v kuchyni.

Mezi vařením ji nejčastěji uvidíte pobíhat s vidlemi či hráběmi po stájích či při nějaké podobné obecně prospěšné činnosti. Zkrátka chvilku nepostojí. Také se nebojí jízdy na koni a stala se z ní ucházející jezdkyně, i když se svým výcvikem začala až v „nejlepších letech“.