Hipoterapie a cvičení na koni

Protáhnout, uvolnit a relaxovat

Certifikovaná hipoterapie a cvičení na koni

Kůň je ideální k fyzickému i psychickému uvolnění

Lekce certifikované hipoterapie či cvičení na koni probíhají vždy ve venkovním prostředí, tj. na jízdárně či ve vhodně zvoleném terénu. Kůň s vhodnými chody, velikostí a charakterem je vybírán jezdci na míru. Pro nasedání na koně máme samozřejmě rampu. Při hipoterapii nejčastěji používáme voltižní madla, ale možné je i sedlo či jiné speciální pomůcky, opět zvolené podle potřeb jezdce.

Lekce povede naše fyzioterapeutka Anička, která je absolventkou certifikovaného kurzu hipoterapie v Centru hiporehabilitace Mirákl. Kůň je veden hlavní instruktorkou a majitelkou Míšou, která absolvovala kurz pro vodiče koní při hipoterapii ve spolku Hiporehabilitace Svítání.

Podívejte se na obrázky z naší hipoterapie…

 

Lekce léčebné hipoterapie nabízíme hendikepovaným zájemcům samostatně nebo jako možnou alternativu ke standardním jezdeckým lekcím na našich akcích. Hipoterapie probíhá téměř na všech akcích Koňské opery kromě dětských táborů a některých podzimních akcí – zde z důvodu chladnějšího počasí. Informace o možnosti hipoterapie je uvedena vždy v podrobnostech na stránkách jednotlivých akcí a též v přihlášce.

Hipoterapie se objednává po jednotlivých lekcích, je tedy možné kombinovat hipoterapii a standardní jezdecké lekce nebo naopak mít jen hipoterapii. V přihlášce jednoduše uvedete, o jaký počet lekcí hipoterapie máte zájem.

Hipoterapie je určena pro děti i dospělé. Naší prioritou je ale samozřejmě bezpečnost jezdce, a proto nemůžeme nabídnout hipoterapii úplně všem. Rozhodující je nejen diagnóza, ale také např. váha jezdce.

Pokud tedy máte o hipoterapii zájem, určitě je vhodné nás ještě před vyplněním přihlášky kontaktovat (telefonicky či prostřednictvím formuláře na úvodní stránce), abychom domluvili vše potřebné a zodpověděli všechny vaše případné dotazy. 

p

Důležité podrobnosti jako je nastavení hipoterapie podle diagnózy, podrobnosti ohledně bezbariérového ubytování, případné rozplánování času jízd všech členů rodiny, aby např. rodiče mohli být přítomni hipoterapii svého dítěte, logistiku všech přesunů atd., domlouváme individuálně.

Jezdec čerpající lekce hipoterapie si ke svému standardnímu účastnickému poplatku za danou akci připočítává navíc cenu objednaných lekcí hipoterapie (příplatek oproti standardní jezdecké lekci). Pokud by jezdec nechtěl nebo nemohl čerpat všechny plánované jezdecké lekce na akci, ať už v jejich standardní podobě nebo jako hipoterapii, kontaktujte nás prosím a domluvíme individuální podmínky.

Při hipoterapii je nutné dodržovat tyto bezpečnostní podmínky.

Mám zájem o hipoterapii

Jestliže máte zájem o certifikovanou hipoterapii či lekce cvičení na koni, použijte prosím kontaktní formulář na úvodní stránce.

Uveďte případně také základní diagnózu (rozsah postižení) klienta, který bude lekce čerpat. Na základě těchto informací se Vám ozveme a domluvíme se na konkrétní podobě jednotlivých lekcí.