O Koňské opeře

Protože chceme, aby si jízdu na koni mohl zkusit skutečně každý

Proč je Koňská opera jedinečná?

U nás nejste v sedle sami, každou vyjížďku se naučíte něco nového

Jízda na koni je dostupná na mnoha farmách či stájích. Málokde se vám ale, obzvlášť pokud jste úplný začátečník, budou plně věnovat a naučí vás s koníkem správně komunikovat a bezpečně ho ovládat. Respektive, pokud chcete opravdu kvalitní výcvik a individuální přístup, musíte sáhnout hluboko do kapsy.

A pokud máte navíc nějaká zdravotní omezení, pak snad kromě, sice prospěšné, ale relativně pasivní, hipoterapie, můžete na ježdění na koni (a na samostatné ovládání už vůbec) rovnou zapomenout.

Rozhodli jsme se to změnit. Koňská opera nabízí možnost naučit se s koníkem komunikovat a bezpečně a správně ho ovládat dětem i dospělým, začátečníkům i pokročilým, zdravým i hendikepovaným. Věříme, že jízda na koni je u nás skutečně pro každého.

Míra ovládání je samozřejmě pro každého jiná. Někdo se může naučit ovládat koně zcela samostatně v kroku, klusu i cvalu. Jiný to zvládne třeba jen v kroku a pouze částečně pod přímým dohledem průvodce. Avšak každý, i hendikepovaný jezdec či malé dítě, tu možnost „samostatného“ ovládání má, a my se ji snažíme našim účastníkům dopřát.

Můžeme si to dovolit i proto, že koně, které máme k dispozici, jsou svou trenérkou Míšou učeni spolehlivě reagovat nejen na pobídky holeněmi, ale i na hlasové pobídky a pobídky rukama (otěže, případně bičík). Jsou také důsledně vedeni k respektu k člověku, třeba i k nezkušenému jezdci či malému dítěti. 

Všechny naše akce mají jedno společné, a tím je jízda na koni

koní a poníků

akcí za rok

účastníků za rok

let tradice

Máte zájem o individuální vyjížďku?

Koňská opera pořádá jen vícedenní pobytové akce naplněné jízdami na koních. Pokud máte zájem o individuální vyjížďku, jednotlivé lekce či jezdecký kroužek, obraťte se prosím přímo na majitelku naší jezdecké stáje Míšu na www.jsvlasim.cz.