Prázdninové opery

Prázdninové jízdy na koních

Zažijte koně po celý prázdninový týden

7 dní intenzivního ježdění na koních!

Prázdninová Opera nabízí celý týden vyplněný intenzivním ježděním na koních. Jsou určené jednotlivcům i celým rodinám včetně dětí. Jsou vhodné pro ty, kteří to s ježděním myslí opravdu vážně. Díky celému týdnu je dost času na pilování jezdeckých dovedností.

Pokud by někdo koňům nerozuměl či nerozuměli oni jemu, může trénovat také svoje komunikační dovednosti, jelikož hlasová pobídka je pro naše koně velmi důležitá. Nebojte, se všemi důležitými frázemi jazyka koňského vás nejdříve seznámíme.

Náplní prázdninových akcí jsou především jízdy na koních. Budeme si však při vhodných příležitostech o koních také povídat, seznámíte se s pomůckami, které při jízdě na koni používáme, zkusíte, jak dokážete s koníkem komunikovat při práci ze země, a kromě toho všeho si prakticky vyzkoušíte i další činnosti, které s chovem koní souvisejí.

Mimo hlavního „koňského“ programu vás čeká také program „odpočinkový a relaxační“. Bude možnost vyrážet na procházky do zdejšího krásného okolí, popovídat si u táboráku, trochu sportovat, vykoupat se v báječném venkovním koupališti s tobogánem a dalšími atrakcemi, navštívit vlašimskou paraZOO, podrobněji prozkoumat krásné město Vlašim s rozlehlým zámeckým parkem a mnoho dalšího.

p

Pokud si netroufáte na celý týden na koních, můžete vyzkoušet nejprve Koňskou miniOperu, což jsou víkendové akce se stejným programem.

V rámci Prázdninové opery je možné si objednat také individuální lekce hipoterapie vedené certifikovanými instruktory. Tyto lekce jsou přizpůsobené na míru konkrétnímu jezdci.

Pro koho je Prázdninová opera určená?

Všechny akce, mimo putovních výletů, jsou určené všem zájemcům od cca 3 let, lidem se zdravotním či smyslovým postižením i bez něj. Jsou vhodné pro jednotlivce i pro rodiče s malými či většími dětmi. Nejsou nutné předchozí zkušenosti s jízdou na koni!

Kromě dětí, které se budou účastnit jezdeckého programu, může mít s sebou dospělý účastník mladší dítě či děti, které se programu neúčastní. I tyto děti, až na ty opravdu maličké, si ale na koni, třeba jen na chviličku zajezdit mohou.

Účastníci do 18 let věku se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu rodičů či jiných dospělých rodinných příslušníků. V případě větších dětí, které se již opakované zúčastnily našich akcí a jedná se o samostatné jezdce, je možné se některých akcí zúčastnit bez doprovodu dospělého.

Protože je potřeba vytvořit dobře spolupracující skupinu, ve které budeme schopni poskytnout si vzájemně potřebnou asistenci, je počet účastníků s hendikepem omezen. Akcí se samozřejmě mohou zúčastnit i vozíčkáři, ale musí být schopni se sami udržet na koni, který bude mít na hřbetě sedlo pro voltiž, tzv. madla. Každý jezdec, který se necítí jistě, bude mít při jízdě pěší průvodce a bude mu poskytnuta potřebná dopomoc. Toto platí pro běžné jízdy. V rámci vybraných akcí je však možné také čerpat individuální lekce hipoterapie, které jsou přizpůsobené na míru konkrétnímu jezdci.

Omezením, jenž musíme brát v úvahu, je také tělesná hmotnost účastníků. S ohledem na zdraví koní, které budeme mít k dispozici, můžeme přijímat účastníky s hmotností maximálně 100 kg.

Počet účastníků s postižením je závislý na jejich nárocích na asistenci a samozřejmě na celkovém složení skupiny, především pak na počtu malých dětí. Veškerou pomoc si zajišťujeme v rámci účastnické skupiny sami. Zájemci s těžším hendikepem (kteří mají vyšší nároky na asistenci) zvýší svojí šanci na účast, pokud se přihlásí s vlastním asistentem. Asistent je počítán jako běžný účastník a může tedy čerpat jízdy na koních.

Putovní výlety jsou určené pokročilým jezdcům, kteří zvládnou samostatně ovládat koně ve všech krocích. Účastník putovního výletu musí před výletem absolvovat alespoň jednu standardní akci, abychom si ověřili jeho jezdecké dovednosti.

 

Podrobnosti o prázdninových akcích + ceny

Prázdninová Koňská opera

Termín: 4. – 10. 8. 2024 (neděle dopoledne až sobota odpoledne)
Ubytování: Nová ubytovna ČSOP (6x noc)
Program: jízdy na koních 10x cca 60 minut
Kapacita: 28 účastníků
Ceny:
  • dospělý účastník: 7 800 Kč (člen UŽ: 7 700 Kč)
  • dítě 12+: 7 700 Kč (člen UŽ: 7 600 Kč)
  • dítě 6-11: 7 300 Kč (člen UŽ 7 200 Kč)
  • dítě 3-5: 6 400 Kč (člen UŽ 6 300 Kč)
  • nejezdící doprovod: 3 300 Kč
  • příplatek za certifikovanou hipoterapii: 300 Kč / lekce (možno objednat 1 až 10 lekcí)
  • v případě vlastního ubytování si od svého poplatku odečtěte částku 1 900 Kč
    (dítě do 12 let 1 600 Kč)

Sleva 100 Kč na druhé a další dítě a další sleva 100 Kč při včasném zaplacení účastnického poplatku.

Prázdniny na koních
Prázdniny na koních

Termíny akcí:

  • 4. – 10. 8. 2024 – Prázdninová Koňská opera