Jízda na koni u nás?

Program jízd na koni

Jaký je vlastně program jízd na našich akcích?

Jízda na koni zpravidla 1 hodinu dopoledne a 1 hodinu odpoledne

Program jízd na koni je na všech akcích Koňské opery takřka stejný. Jízda na koni probíhá ve skupinkách rozdělených podle zkušeností účastníků a jejich nároků na asistenci. Každý „dospělý“ účastník (dospělí a děti cca od 12 let) absolvuje vždy hodinu jízdy na koni dopoledne a hodinu odpoledne. Většinou se bude jednat o vyjížďky do terénu, ale budeme též využívat venkovní jízdárnu.

Děti ve věku přibližně 6 až 11 let (rozhodují také předchozí jezdecké zkušenosti) budou jezdit též dopoledne i odpoledne, ale pouze 45 minut. Forma výuky u dětí je stejná jako u dospělých, samozřejmě přizpůsobená věku a možnostem dětí. Cílem je připravit děti na samostatné ovládání koně. Nejmenší děti cca 3 až 5 let mají lekce v délce 30 minut a učíme je především správnému sedu na koni. K tomu využíváme střídavě voltižní madla a dětská sedla.

Jízda na koni v našem podání

Máme k dispozici madla různých velikostí, která využijí především jezdci s těžším hendikepem a nejmenší děti, ale též se uplatní při voltiži. Dále klasická sedla anglická a to v dospěláckých, juniorských i dětských velikostech. No, a pak ještě hromadu dalších nezbytných „koňských cajků“, které netřeba popisovat, protože s těmi se důvěrně seznámíte na místě.

Na vyjížďky se zpravidla dvakrát denně přesouváme vlastními prostředky z ubytovny k naší stáji a zpět. Podle okolností tak může být nutné počkat s návratem i na ostatní účastníky, až dojezdí. Tento volný čas můžete využít dle svého, nezapomeňte si tedy s sebou přibalit knížku, časopisy nebo např. kapesní přehrávač.

Pokud preferujete jiné zajímavé aktivity, můžete nám pomoci promazat výstroj na koně, shrabat jízdárnu nebo nanosit koním seno do krmičů. Zdraví účastníci pak mohou, pokud nejezdí, vodit koně nebo během jízdy na koni „jistit“ méně zkušené jezdce.

Jízda na koni s voltižními madly

Děti, začátečníci a hendikepovaní mohou jezdit s voltižními madly. Voltižní madla nebo voltižní pás je speciální stabilní postroj na koníka, kterého se jezdec při jízdě bezpečně drží. Voltižní madla se také používají při voltiži, kdy je kůň bezpečně voděn v kruhu. Jízda na koni s voltižními madly je velmi příjemná, bezpečná a není náročná.

 

Doprava a to ostatní

Na akce se každý dopravuje sám. Přesuny z ubytovny do stájí a naopak si zajišťujeme vlastními prostředky. Jednoduše si vzájemně vypomůžeme vozidly, která jsou momentálně k dispozici.

Součástí všech akcí je strava 5x denně. Putovní výlety zahrnují večeři a snídani. V ceně je dále zahrnut základní výcvik, pokročilý výcvik na jízdárně a vyjížďky na koních do terénu s instruktorem.

Máte zájem o individuální vyjížďku?

Koňská opera pořádá jen vícedenní pobytové akce naplněné jízdami na koních. Pokud máte zájem o individuální vyjížďku, jednotlivé lekce či jezdecký kroužek, obraťte se prosím přímo na majitelku naší jezdecké stáje Míšu na www.jsvlasim.cz.